Ul. Piotrkowska miniprzewodnik EN
search
  • Ul. Piotrkowska miniprzewodnik EN

Ul. Piotrkowska miniprzewodnik EN

12,00 zł

Ul. Piotrkowska miniprzewodnik

Monika Gajek

Fot. Joanna Łabeńska

Mini przewodnik w języku angielskim

Ilość

  Dostawy

Przesyłki wysyłamy do 3 dni roboczych.

  Zwroty

Masz 14 dni na zwrot towaru.

Piotrkowska to znak rozpoznawczy i jednocześnie najładniejsza ulica Łodzi. To tu można poznać przeszłość miasta, podziwiać przepiękne kamienice, a spacerując, poczuć atmosferę tej niezwykłej arterii. Proponujemy wam wycieczkę od początku „Pietryny” czyli od Placu Wolności, aż do jej umownego środka, czyli do „stajni jednorożców”.
Niniejsza publikacja ma ułatwić wam zwiedzanie i zrozumienie fenomenu ulicy. W niej znajdziecie też polecane przez nas lokale gastronomiczne.
W miniprzewodniku ul. Piotrkowska została przedstawiona z punktu widzenia przewodniczek po mieście - jedna z nas napisała tekst, druga zrobiła zdjęcia. W odróżnieniu od innych opracowań, nie skupiamy się na architektach, stylach i datach powstania budynków, ale prowadzimy was w niezwykłe podwórka, pokazujemy zaskakujące detale architektoniczne i uliczne rzeźby, opisujemy ciekawe historie i anegdoty związane z Piotrkowską oraz całym miastem.
Wędrując, pamiętajcie że Piotrkowska nie jest najdłuższa w Łodzi - ma 4,2 km. Ulica ta nie jest deptakiem - w opisywanej części to strefa ograniczonego ruchu. Niezgodne z prawdą jest również stwierdzenie, że stylem Piotrkowskiej jest secesja. Tu dominuje eklektyzm.

110-000183

Zobacz także